Kategorie blogów
- Nasze artykuły (15)
-
Nasze projekty (184)
click
- Projekt pokoju z motywem lego (13)
- Projekt pokoju z motywem kosmosu (5)
- Projekt pokoju z motywem dinozaurów (6)
- Projekt pokoju z motywem kwiatowym (23)
- Projekt pokoju z motywem gamingowym - projekt pokoju gracza (14)
- Projekt pokoju z motywem leśnym (15)
- Projekt pokoju z motywem dżungli (4)
- Projekt pokoju z motywem pojazdów (23)
- Projekt pokoju z motywem piłkarskim (12)
- Projekt pokoju młodzieżowy (52)
- Projekt pokoju z motywem boho (18)
- Projekt pokoju z motywem morskim (4)
- Projekt pokoju z motywem zwierzątek (17)
- Projekt pokoju z motywem map i gór (5)
- Projekty wg. wieku dziecka (70) click
- Projekty z meblami vox (37)
- Projekty z meblami minko (16)
Jak urządzić mały pokój dla ucznia?
W mediach społecznościowych i pismach wnętrzarskich łatwo znaleźć inspiracje do urządzania pokojów dla dzieci, ale jest jeden wyjątek — mały pokój dla ucznia. A paradoksalnie to właśnie kilkumetrowe pokoje dziecięce dominują w polskich domach. W praktyce więc wielu osobom brakuje inspiracji potrzebnej do tego, by je urządzić.
Mały pokój “wybacza” mniej
Przyglądając się przemianom wnętrz naszych Klientów, możemy powiedzieć jedno: nawet bardzo mały pokój może bardzo zyskać na zmianie niekorzystnego ustawienia mebli. Często po wprowadzeniu odpowiedniego łóżka piętrowego czy narożnego dla dwóch osób okazuje się, że pokój, w którym wcześniej było ciasno jednej osobie, teraz łatwo godzi potrzeby życiowe dwóch. Duże wnętrze sporo “wybacza”, jeśli chodzi o mało praktyczne czy niepotrzebne rozwiązania; im mniejszy metraż, tym bardziej przemyślany musi być wystrój.
Nasza rada? Właśnie w przypadku małego pokoju warto do maksimum wykorzystać pomoc architekta wnętrz i uważnie dobierać meble.
Funkcjonalność vs. metraż
Największy mit dotyczący urządzania małych pokoi jest taki, że tak naprawdę mieszkaniec jest skazany na kompromisy. Tymczasem biurko, fotel i łóżko mogą być funkcjonalne, z tym że ograniczone do nieco mniejszej przestrzeni. Przykład:
Biurko Pinio Calmo ma 150 cm szerokości, a biurko Novelies Melody — tylko 122 cm, dwie szuflady i szafkę w obudowie, co dodatkowo pozwala zaoszczędzić miejsce wokół mebla. Fotel do biurka Entelo Petit ma regulowane siedzisko i nie ma podłokietników, więc łatwo wsuniesz go pod to biurko. Gdyby wybrać inny, szerszy i wyższy fotel, to “zagracałby” przestrzeń przed stołem do nauki.
To tylko jeden z przykładów. Kolejnym, co się nasuwa w małym pokoju, jest wybór dobrego, kompletnego systemu przechowywania jako jednego z pierwszych elementów przy urządzaniu wnętrza. To mogą być szuflady ukryte w obudowie łóżka lub w schodach łóżka piętrowego. Dzięki temu pozostaje tylko powiesić półkę na książki i nie trzeba szukać w pokoju miejsca na rozłożysty, stojący regał. Razem z naszymi projektantami jesteśmy w stanie przygotować inne takie zestawienia mebli idealne do małego pokoju dla ucznia.
Dodatki w małym pokoju dla ucznia
W małym pokoju warto ograniczyć wszystkie dodatki, które zabierają cenne miejsce na podłodze. W każdym wnętrzu to będzie wyglądało trochę inaczej, ale poniżej garść przykładów z naszej praktyki, które pomogą lepiej zwizualizować sobie przemianę, jaka może dokonać się w małym pokoju ucznia:
-
wszelkie stojące zabawki, pojazdy i przyrządy gimnastyczne vs. drabinka ścienna, która praktycznie nie zajmuje miejsca;
-
lampy stojące na podłodze i na szafkach vs. lampy sufitowe i kinkiety nad łóżkiem;
-
kanapa z szerokim zagłówkiem vs. miękki panel tapicerowany na ścianę i krótsza/węższa kanapa;
-
duży fotel stojący na środku pokoju vs. hamak lub wiszące krzesło, które na czas zabawy można zwinąć.
To drobiazgi, ale razem te zmiany dałyby kilka dodatkowych metrów wolnej przestrzeni. A gdy pokój sam w sobie ma kilka metrów, to może zrobić naprawdę sporą różnicę ;)
Pragniesz stworzyć przemyślany pokój? Skorzystaj z naszej usługi projektowej, która pozwoli Ci w jak najbardziej przemyślany i praktyczny sposób zagospodarować ograniczoną przestrzeń w pokoju.