Pokój dla chłopca 2-5

Chłopcy w wieku lat 2-5 ciągle czegoś szukają i chcą się dowiedzieć czegoś nowego. Dlatego też ważne jest dla nich to, aby mieli własne miejsce, w którym mogą zarówno się pobawić, jak i trochę wyciszyć i odpocząć. Rodzice stają jednak przed sporym wyzwaniem, ponieważ znają gust swojego dziecka i wiedzą, że za miesiąc czy dwa będzie podobało mu się już zupełnie coś innego. Muszą więc wybrać takie dekoracje, które sprawdzą się na dłuższą metę i nie znudzą się zbyt szybko.


W pokoju dla chłopca, który znajduje się w przedziale wiekowym 2-5, mogą występować dowolne kolory. Jest to o wiele prostsza sytuacja niż u dziewczynki, gdzie często dominuje kolor różowy. Tutaj możemy korzystać z zielonego, niebieskiego, szarego czy żółtego koloru. Najważniejsze jest to, aby w pokoju coś się działo - dzieci nie znoszą nudy i potrzebują bodźców. Dobrym pomysłem może być np. oryginalna tapeta na ścianę oraz namiot, w którym dziecko będzie mogło kolorować i bawić się zabawkami.


Czym kierować się przy urządzaniu pokoju dla chłopca?

W takim wieku dziecko zaczyna fascynować się superbohaterami i kosmosem, więc może taka właśnie tapeta i zabawki okazałyby się dobrym wyborem. Nie zapominajmy o tym, że chłopiec będzie potrzebował wkrótce także miejsca na odrabianie lekcji i naukę. A już nawet w młodszym wieku powinien on mieć swój stoliczek, gdzie będzie sobie coś malował i wyrabiał nawyk skupiania się na jednej czynności.


Zazwyczaj najbardziej kluczowe dla rodziców przy urządzaniu pokoju dla kilkulatka jest to, aby dziecko chciało samo spać w swoim pokoju . Pamiętajmy o tym, że im bardziej dziecko będzie lubiło swój pokoik, im lepiej będzie się czuło w swoim łóżku pod wymarzoną kołderką – tym większą mamy szansę na przekonanie naszego kilkulatka by spędzał noc w swoim pokoju.


W naszej ofercie znajdziesz projekty dla chłopca w wieku 2-5 lat, którymi możesz się zainspirować.