Pokój dla nastolatki

Pokój dla nastolatki przypomina już tak naprawdę pokój osoby dorosłej. Czasem zdarza się, że dziewczyna chce jeszcze korzystać z kolorowych dekoracji czy naklejek – ale równie często stawiają na elegancki wystrój. Jest to taki wiek, gdzie warto o wszystko je pytać - tym bardziej w kwestii wystroju ich pokoju.


Jak urządzić pokój dla nastolatki?

Na pewno w środku musi się znaleźć biurko – jest to wiek szkolny, gdy nastolatka ma dużo egzaminów i potrzebuje skupienia. Z tego względu potrzebne będą jej liczne szuflady, dobre oświetlenie i wygodne krzesło. Przydatne będą wszelkie kontenery, dodatkowe półki i biblioteczki na książki. W takim pokoju najlepiej sprawdzą się jasne, pastelowe kolory. Nastolatki często mają dużo ubrań i dodatków, więc trzeba zadbać o pojemną szafę. Starajmy się urządzać ten pokój tak, jak dla osoby dorosłej - ale jednocześnie pamiętając też o tym, że dwunastolatka czy trzynastolatka może w dalszym ciągu chcieć czuć się w pokoju przede wszystkim bezpiecznie i komfortowo. Jeżeli będzie to oznaczało chęć posiadania naklejek ze zwierzątkami - tak powinniśmy urządzić ten pokój. Tym bardziej, że można je naprawdę łatwo odkleić i nie pozostanie po nich żaden ślad.


W pokoju dla nastolatki może sprawdzić się motyw konkretnego miasta, które zostanie umieszczone na jednej ze ścian. Zamiast miasta może to być także wybrany krajobraz. Dzięki temu całość prezentuje się oryginalnie, bardzo ładnie i dziewczęco.

Pokój do nauki dla siedemnastolatki
81 wyświetlenia