Projekt pokoju z motywem dinozaurów

Pokój z dinozaurami dla dzieci

Dla dziecka w wieku przedszkolnym, które fascynuje się przyrodą i niesamowitymi przygodami, pokój z dinozaurami będzie spełnieniem marzeń. W takiej przestrzeni będzie mógł rozwijać swoje zainteresowania i poczuć się jak prawdziwy odkrywca. Aranżacja z motywem dinozaurów, jeżeli zostanie starannie opracowana, może być jednak nie tylko chwilowym rozwiązaniem, ale również wystrojem, który będzie rósł z razem z dzieckiem. Sprawdź przygotowane przez nas aranżacje z dinozaurami! Kolory wykorzystane w pokoju z dinozaurami Kolorem, który kojarzy się z dinozaurami, jest zielony. To ten odcień skóry prehistorycznych gadów jest stosowany najczęściej w bajkach i w filmach. Nie może go więc zabraknąć również w pokoju inspirowanym dinozaurami. Może on pojawić się na ścianie w postaci tapety lub farby. Zieleń w intensywnym odcieniu można przemycić również na dodatkach, takich jak tekstylia czy drobne dekoracje. Aby zachować równowagę, w aranżacjach z wykorzystaniem zieleni warto stosować stonowane kolory. Najlepiej sprawdzą się tutaj beż, biel i brąz, które ocieplą i rozjaśnią wnętrze. 

Jakie meble wykorzystać?

W pokoju dziecka, które lubi dinozaury, bardzo dobrze sprawdzą się proste, klasyczne meble. W naszych aranżacjach sięgamy przede wszystkim po białe mebelki z drewnianymi, jasnobrązowymi akcentami. Jeżeli dziecko uczęszcza do przedszkola lub wkrótce rozpocznie edukację w szkole, w pokoju powinno znajdować się biurko przystosowane do jego wzrostu. Aby zaoszczędzić odrobinę miejsca, w bardzo małych pomieszczeniach proponujemy zastosowanie łóżka na antresoli. Pod nią może znaleźć się kącik do zabawy lub rozwijania pasji. Jeżeli zależy Ci na tym, by zmieścić wszystkie zabawkowe dinozaury, książeczki i ubrania dziecka w jego pokoju, zdecyduj się również na pojemne szafy i regały. Pomogą jeszcze lepiej zadbać o porządek. Ciekawym rozwiązaniem będzie na przykład wykorzystanie regałów w odcieniu zieleni dopasowanym do dekoracji lub zakup pudełek na zabawki z motywem przewodnim.

Stylowo wkomponowany motyw dinozaurów

W aranżacji pokoju dziecięcego motyw przewodni jest niezwykle ważny. W przypadku dinozaurów nietrudno znaleźć odpowiednie tematyczne ozdoby. W naszych aranżacjach wykorzystujemy zarówno wzorzyste tapety z różnymi gatunkami dinozaurów, jak i bardziej subtelne dekoracje. Tę drugą kategorię możesz łatwo zmienić na coś innego, jeśli dziecku znudzą się opowieści o prehistorycznych stworzeniach. W tej kategorii możesz znaleźć na przykład obrazki, dywany, drewniane dekoracje origami czy lampki nocne. Oczywiście w pokoju młodego archeologa nie zabraknie z pewnością licznych figurek czy książeczek z dinozaurami.

Pokój z dinozaurami Mysweetroom.pl

W naszym portfolio znajduje się kilka aranżacji z wykorzystaniem motywu dinozaurów. Spełniliśmy już marzenia Stasia, Tomka, Michała, Aleksego i innych chłopców, którzy pragnęli poczuć się w swoim pokoju jak w prehistorycznej krainie. Realizacja pomysłów chłopców i ich rodziców była dla nas prawdziwą przyjemnością. W aranżacjach połączyliśmy ten charakterystyczny motyw z wytrzymałymi, drewnianymi meblami. Wykorzystaliśmy między innymi meble Pinette, Minko czy Funflex-Inmondo.  Jeżeli chcesz, by również w pokoju Twojego dziecka zagościły dinozaury, skorzystaj z dostępnych w naszej ofercie produktów. Znajdziesz tutaj różne dekoracje z tym popularnym motywem oraz klasyczne meble najwyższej jakości. Dzięki nim Twoje dziecko będzie miało zapewnioną bezpieczną i atrakcyjną przestrzeń do rozwoju. Chętnie pomożemy Ci również w stworzeniu niepowtarzalnego pokoju z dinozaurami.

Pokój dla Wojtka z dinozaurami
49 wyświetlenia

Pokój z dinozaurami dla Aleksego
30 wyświetlenia

Pokój z dinozaurami - Tomek
31 wyświetlenia

 

Dinozaurowy pokój dla chłopca
30 wyświetlenia

 

Dinozaurowy pokój Michała
32 wyświetlenia