Pokój dla dziewczynki 2-5

Mogłoby się nam wydawać, że urządzanie pokoju dla dziecka to prosta sprawa. Większość decyzji podejmujemy sami, mamy do wyboru ogromną ilość produktów i dowolne motywy. O ile sprawdza się to faktycznie w przypadku niemowlaka – starsze dziecko ma już wiele swoich pomysłów dotyczących wystroju i na pewno nie zawaha się w wyrażaniu konkretnej opinii. Dlatego też warto zacząć pytać córkę o zdanie i zawsze upewniać się, że dany element faktycznie jej odpowiada. W przeciwnym wypadku musimy przygotować się na narzekania i protesty.


Jak urządzić pokój dla dziewczynki w wieku lat 2-5?

Jest to już taki wiek, gdzie dziecko chętnie wypowiada się na różne tematy. Ma więc swoje ulubione zabawki, bajki czy zwierzęta. Możemy być pewni, że jeżeli wybierzemy coś źle - na pewno nas o tym poinformuje. Z tego względu dobrze byłoby po prostu spytać naszą córkę, co dokładnie jej się marzy. Być może nie pomoże nam ona wybrać mebli i tutaj zdecydowanie trzeba kierować się także ich praktycznością - ale sama wybierze sobie naklejki na ścianę, pościel, firanki i inne dodatki. Nie gwarantuje nam to, że na pewno nie zmieni swojego zdania po kilku miesiącach - ale przynajmniej wtedy będziemy wiedzieli, że próbowaliśmy dostosować się do jej życzenia.


Zazwyczaj najbardziej kluczowe dla rodziców przy urządzaniu pokoju dla kilkulatka jest to, aby dziecko chciało samo spać w swoim pokoju. Pamiętajmy o tym, że im bardziej dziecko będzie lubiło swój pokoik, im lepiej będzie się czuło w swoim łóżku pod wymarzoną kołderką – tym większą mamy szansę na przekonanie naszego kilkulatka by spędzał noc w swoim pokoju.


Urządzając pokój dla kilkulatka zwracajmy też uwagę na to, aby wszystkie rzeczy były odpowiednio zabezpieczone. Dzieci w tym wieku są bardzo aktywne i łatwo o wypadek. Obejrzyj nasze realizacje i projekty pokoju dla dziewczynki w wieku 2-5 lat. Jeżeli potrzebujesz pomocy to skontaktuj się z nami i razem stworzymy wymarzony pokój dla Twojej córki.