Pokój dla dziewczynki 6 - 9

Urządzenie pokoju dla dziewczynki w wieku lat 6-9 jest już trochę łatwiejsze niż w latach wcześniejszych. Doskonale wiemy, czego potrzebujemy - a o zdanie w kwestii dekoracji możemy także poprosić bezpośrednio naszą córkę. Być może nie wszystkie jej pomysły będzie dało się zrealizować, ale wspólnie na pewno szybko dojdziemy do jakiegoś porozumienia.


Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

W takim pokoju na pewno musi się znaleźć miejsce do odrabiania lekcji oraz miejsce do odpoczynku. Jest to bardzo ważne, ponieważ dziecko musi się skupić na swoich zadaniach i raczej nie da rady tego zrobić, jeżeli będzie musiało pracować na łóżku bądź na podłodze. Aby rozwiązywanie zadań nie kojarzyło się od razu z czymś negatywnym, warto w tym miejscu zadbać o ładne dekoracje. Może być to chociażby tapeta z motywem kwiatów czy naklejki ze zwierzętami. Konieczne jest posiadanie dużej szafy, gdzie dziewczynka może przechowywać swoje skarby.


Podczas urządzania pokoju musisz przede wszystkim dostosowywać się do osobowości i zainteresowań swojej córki. Jeżeli lubi ona malować to na pewno będzie jej potrzebna do tego wydzielona przestrzeń. Jeżeli czyta dużo książek to dobrze byłoby zamontować jej w środku huśtawkę albo wygodną kanapę. W naszej ofercie znajdziesz zarówno wspomniane huśtawki - jak i pojemne szafki, naklejki na ścianę, ozdobne dekoracje czy kolorowe poduszki. Jeżeli nie chcesz samodzielnie zajmować się projektowaniem pokoju dla dziewczynki w wieku 6-9 – my możemy zrobić to za Ciebie.