Nasze artykuły

Jak wybrać oświetlenie do pokoju dziecięcego?
My Sweet Room
371 wyświetlenia

Urządzając pokoik dla dziecka rodzica stają przed wieloma trudnościami. Jednym z nich jest wybór oświetlenia. Odpowiednio rozmieszczone lampy i kinkiety bardzo często tworzą klimat pokoiku i to od nich zależy komfort przebywania w pokoju. Jak więc wybrać odpowiednią lampę, aby jednocześnie pasowała do wystroju wnętrza, ale też spełniała swoje podstawowe zadanie?

Jak wybrać łóżeczko dla niemowlaka?
My Sweet Room
1653 wyświetlenia

Jakie łóżeczko dla niemowlaka? Ten wybór to jedna z pierwszych decyzji jaka staje przed przyszłymi rodzicami. Jak szybko się okazuje wcale nie jest to taka prosta decyzja. Obecnie producenci prześcigają się nie tylko w szerokiej ofercie różnorakich modeli, kolorów i wzorów, ale i materiałów z jakich są zrobione. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców stawia sobie pytanie – jakie łóżeczko dla noworodka? Jakie będzie bezpieczne, funkcjonalne a jednocześnie estetyczne?

Jak urządzić wąski pokój dla dziecka?
My Sweet Room
1299 wyświetlenia

Wąski pokój dla dziecka? Wszyscy rodzice, którzy próbowali kiedykolwiek urządzić takie pomieszczenie, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak trudne i wymagające to zadanie. Jak więc wyposażyć niewielką przestrzeń, aby zdawała się, być większą, niż jest w rzeczywistości? Oto garść praktycznych porad!

Pokój dla chłopca 7-latka - aranżacje i sposoby jak urządzić
My Sweet Room
1207 wyświetlenia

Przygotowanie pokoju dla chłopca w wieku 7 lat nie jest prostym zadaniem. Przestrzeń ta, aby umożliwiała dziecku komfortowe warunki do nauki, zabawy i wypoczynku powinna być starannie przemyślana. Jak urządzić pokój 7-latka, by spełniał wszystkie wymagania dorastającego chłopca? Podpowiadamy!

Fotel do karmienia. Niezbędnik każdej młodej mamy?
My Sweet Room
309 wyświetlenia

Nowo narodzone dziecko przesypia praktycznie całe dni. Niemowlęta śpią w dalszym ciągu kilkanaście godzin na dobę, a pora aktywności rozkłada się pomiędzy jedzenie, zabawę i poznawanie świata. Bardzo ważny jest kontakt z mamą, czy to w trakcie karmienia piersią lub butelką, jak też przytulania. Wygodny fotel do karmienia to nie tylko funkcjonalny mebel, lecz także miejsce, gdzie rodzic i dziecko mogą nacieszyć się sobą i utrzymywać kontakt wzrokowy, co jest niezwykle istotne i korzystne dla rozwoju niemowląt.

Meble dla dzieci – czym się kierować przy wyborze?
My Sweet Room
259 wyświetlenia

Wybór odpowiedniego wyposażenia pokoju dziecięcego nie jest sprawą łatwą. Rodzic musi wziąć pod uwagę bardzo wiele kwestii, dotyczących zarówno estetyki, jak i funkcjonalności oraz bezpieczeństwa. Codziennie użytkowanie mebli przez dzieci powinno być wygodne i umożliwiać im niezakłócony rozwój. Z tego powodu poszczególne elementy wyposażenia muszą być dostosowane do wieku oraz potrzeb malucha. Kryteria wyboru mogą wydawać się skomplikowane, dlatego warto zajrzeć do poniższego poradnika i sprawdzić, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze mebli dziecięcych?

Idealne łóżko dla 2-3 latka? Łóżko domek!
My Sweet Room
416 wyświetlenia

Nadchodzi czas, kiedy małe dziecięce łóżeczko ze szczebelkami przestaje pełnić swoją rolę, a maluszek nie chce w nim dłużej spać. Stajesz wówczas przed nie lada wyzwaniem – musisz dostarczyć nowe miejsce snu! Nie od dziś wiadomo, że dziecięce łóżko to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pokoiku. Warto dobrze zastanowić się nad jego wyborem. Dobrane łóżko z materacem stanowi klucz do zdrowego i błogiego snu malucha.

Czym się kierować przy urządzaniu pokoju dziecięcego?
My Sweet Room
990 wyświetlenia

Urządzanie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie. Niemniej, jeżeli podejdziemy do tego zadania rozsądnie, może przynieść wiele satysfakcji. Przede wszystkim należy postawić wyraźną granicę pomiędzy własnymi wyobrażeniami, a potrzebami i oczekiwaniami dziecka. W przypadku starszych dzieci – weźmy pod uwagę ich temperament i upodobania. Pamiętajmy o zasadach ergonomii, funkcjonalności i bezpieczeństwa.

Jaki powinien być idealny materac dla dziecka?
My Sweet Room
119 wyświetlenia

Prawidłowo dobrany materac odpowiada nie tylko za komfort podczas snu, ale ma również znaczący wpływ na kwestie zdrowotne, zwłaszcza ukształtowanie prawidłowej postawy. Zapewnienie dziecku optymalnych warunków do rozwoju to zasada nadrzędna dla każdego rodzica, dlatego warto skrupulatnie rozważyć wybór materaca. A jest on naprawdę szeroki! Podpowiadamy, jakie cechy powinien mieć idealny materac dla dziecka.

Jak pomalować pokój dla dziewczynki?
My Sweet Room
493 wyświetlenia

Urządzenie pokoju dla dziewczynki bywa niezwykle trudne. Dzieci bardzo szybko się rozwijają i z dnia na dzień mogą całkowicie zmienić swoje preferencje. Jak więc pomalować pokój dla dziewczynki, aby podobał się córce i rodzicom? Podpowiadamy w tym artykule!

Kryteria wyboru łóżeczka dla niemowlaka
My Sweet Room
550 wyświetlenia

Urządzanie pokoju dziecięcego to zadanie, które niesie ze sobą wiele przyjemności, ale także dylematów. Przed pojawieniem się pociechy na świecie jedną z najważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć jest wybór odpowiedniego łóżeczka niemowlęcego. To niezwykle istotne, ponieważ łóżeczko stanie się dla noworodka najważniejszym miejscem, w którym będzie spędzał najwięcej czasu w początkowym okresie życia. Wybór łóżeczka dla niemowlaka musi być zatem skrupulatnie przemyślany.

Cechy dobrej pościeli dla dzieci
My Sweet Room
162 wyświetlenia

Urządzanie pokoju dziecięcego to bardzo ważny, ale również przyjemny etap w życiu rodziny. Oprócz podstawowego umeblowania wybieramy również mnóstwo dodatków, dekoracji oraz tekstyliów. Ilość wzorów, rozmiarów, materiałów czy wypełnień jest ogromna, dlatego w tym artykule podpowiemy, jak wybrać pościel dziecięcą i na co warto zwrócić uwagę planując zakupy.