Pokój dla nastolatka

W pokoju nastolatka może już nie być miejsca na dziecięce ozdoby, które umieściliśmy tam na początku życia naszego dziecka. Nawet jeżeli wchodząc w wiek nastoletni, nie narzeka ono jeszcze na te elementy - możemy Cię zapewnić, że w końcu na pewno zacznie. Jest to dobry moment na przeprowadzenie generalnego remontu i jeżeli uda nam się dobrze zaprojektować wystrój - być może taka aranżacja sprawdzi się przez wiele lat.


O czym warto pomyśleć urządzając pokój dla nastolatka?

Nastolatek dużo się uczy i z roku na rok liczba przedmiotów będzie coraz większa. Dlatego też powinien on mieć bardzo dobrze przygotowane stanowisko do pracy. Co musi się tam znaleźć? Na pewno biurko z dużym blatem, gdzie będzie mógł odrabiać lekcje i przechowywać książki oraz zeszyty. W tym celu sprawdzą się także szuflady i dodatkowe pojemniki - dzięki temu nic mu się nie pogubi. Nastolatek często siedzi przy książkach wieczorami, więc potrzebne mu jest odpowiednie oświetlenie - nauka przy słabo świecącej lampce stanowi zagrożenie dla wzroku rozwijającego się człowieka. Bardzo istotne jest także odpowiednie krzesło. Musi ono być wygodne, bo w przeciwnym razie naszemu dziecku grożą problemy z kręgosłupem.


W pokoju nastolatka w dalszym ciągu możemy zadbać o ładne dekoracje. Być może nie będzie on już chciał mieć na ścianach misiów czy księżyców - ale w dalszym ciągu mogą sprawdzić się naklejki z mapą świata albo z elementami ulubionego sportu. Koniecznie konsultujmy każdy swój zakup z nastolatkiem, ponieważ może mieć on zupełnie inne wyobrażenia na temat aranżacji, niż my.